Ešte ste nepočuli o TARÁNKE?

Ešte ste nepočuli o TARÁNKE?

Ešte ste nepočuli o TARÁNKE?

Spoznajte zákusok tradičnej receptúry v modernom šate.

 

Náš cukrárenský výrobok s názvom TARÁNKA má okrem výnimočnej chuti aj dlhú históriu. Svoje meno získal podľa lokality, v ktorej suroviny pre tento zákusok pestujeme. Je ňou oblasť Dolný Taráň v obci Štefanovičová, kde sa nachádza naša záhrada s množstvom výnimočných, zdravo vypestovaných surovín pre naše výrobky. V záhrade sa tiež ukrýva niekoľko orechov a višní, ktorých plody sú základnými ingredienciami pre sladkú TARÁNKU.

Višne a vlašské orechy sa v našom regióne pestovali už oddávna. Vo svojich receptoch ich vo veľkom používali naše staré mamy aj vplyvná rodina Huňadyovcov, ktorá sa zaslúžila o rozvoj celého regiónu v okolí Mojmíroviec, kde mala svoje rodinné sídlo. Aj záhrada, v ktorej momentálne rastú poklady v podobe orechov a višní pre našu TARÁNKU, bola kedysi majetkom tejto rodiny. Naša firma je aj vďaka rodine Huňadyovcov s históriou regiónu veľmi úzko prepojená. Navyše, sídlo firmy sa nachádza v lokalite, ktorá bola kedysi súčasťou areálu historického mojmírovského kaštieľa.

Aj preto v TARÁNKE spájame tradičné s moderným. Pri jej výrobe, ako aj výrobe všetkých našich zákuskov a dezertov, nadväzujeme na tradičné recepty s použitím tradičných miestnych surovín, no v modernom dizajne. Ak obľubujete orechy a višne, určite si ochutnávku našej TARÁNKY (orechovej rolády) nenechajte ujsť.